FIMO – skvělá zábava pro děti i dospělé

dsc00491.JPGCo je to FIMO řada z vás již jistě ví, ale pro ty co se s touto hmotou dosud nesetkali, přináším pár řádku pro představu.

Jedná se o polymerovou hmotu, která je velmi podobná plastelíně. Má ovšem jednu velkou výhodu a to že v troubě při teplotě 110°C tvrdne, přičemž nezmění svoji barvu ani velikost.
Proto si s ní můžete dobře vyhrát. Existuje stovka způsobů, jak hmotu využít. Ať už na šperky či figurky pro děti, fantazii se meze nekladou.
Protože je velmi snadné s tou hmotou pracovat, je vhodná i pro děti. Může ji využít např. učitelka v mateřské školce. Je to ovšem i skvělá zábava pro dospělé, protože z FIMA se dají tvořit krásné šperky.
Doporučuji po zapečení natřít bezbarvým lakem, přičemž můžete použít i bezbarvý lak na nehty. Barvy potom lépe vyniknou.

Na co si dát pozor?

Hmota trochu barví, proto pokud chcete dosáhnout vynikajících výsledků, je dobré si mezi jednotlivými barvami očistit ruce.

Abyste si udělali trochu představu, co se dá z FIMA vše vyrábět, našla jsem pro vás pár návodů. Většinou jsou ve formě videa, kde můžete postupovat krok za krokem.

Návody:

http://anatego.deviantart.com/art/Ribbon-Tutorial-Fimo-87654366

Příjemnou zábavu s hmoutou FIMO

Kathy 🙂

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here