Velikonoční kraslice

kraslice malování ajíček

kraslice.jpgAsi každý z nás zná velikonoční kraslice.

Kraslice namalované od srdce jsou ty nejhezčí. Uvádím tedy postup, jak si takové kraslice vyrobit. Stačí jen pár pomůcek a můžeme se dát do práce.

Budeme potřebovat:

 • Vyfouklá vejce
 • Tužku
 • Jehlu
 • Voskovky
 • Sklenici
 • Bramboru
 • Lžičky
 • Svíčku

Postup:
1. Ze všeho nejdřív si musíme vše pro výrobu připravit.
2. Takže potřebujeme vyfouknout vejce. To si můžeme ještě běžně obarvit.
3. Dále si vezmeme nižší sklenici a do ní postavíme bramboru tak, aby do ní pěkně zapadala a netřásla se.
4. Do brambory zapíchneme 1–3 lžičky podle toho, kolik chceme používat barev.
5. Do lžiček dáme kousek voskovky. Pod lžičky dáme čajovou svíčku a celým zařízením můžeme otáčet podle toho, kterou barvu chceme používat.
6. Ještě zbývá jedna příprava: vzít špendlík a zabodnout ho do neostrouhaného konce tužky. Tento nástroj nám bude sloužit k samému kreslení kraslice.
7. Nyní už stačí si vyhlídnout vzor, podle kterého budeme kraslici malovat (nebo použít vlastní fantazii) a pustit se do práce.
8. Namáčíme špendlík do roztopené voskovky a kreslíme na vejce. Vždy můžeme udělat jen jeden tah, který musí být rychlý, aby nám vosk nezaschl.

kraslice.jpgkraslice-1.jpg

9 COMMENTS

 1. To ano, zčernají, ale pokud si vezmete třeba dvě staré lžičky (nebo koupíte někde nějaké levné ve výprodeji – třeba i horší kvality), tak si je můžete schovat a použít příští rok znovu.

 2. vždy se mi líbyly kraslice a proto letos vyzkouším Váš recept,doufejme že to vyjde-nemám moc šikovné ruce

 3. mas dobry napady ale ja sem poprosila tatku aby mi udelal neco jako kolotoc na barveni vajec moc hezky je kdyzsi vezmete vejce treba vyfoukli a date ho do nejakych silonek(takobvity pruhledny ponozky nebo puncochace)a polejete ho nejakou (rozteklou!!!)voskovku(na tu silonku)a muzete tam jeste nez to polijete dat trena trojlistek pod tu silonku je to moc hezke a jeste hezci je kdyz takm nechate nepolita mista a date to do nejake te barvi na kraslice.FAKT GOOOOOOOOOOOOOOOD!!!!!

 4. Tvé kraslice jsou fakt krásné,hrozně se mi líbí tvoje nápady na zdobení.

 5. dobrý den,chtěla bych moc poprosit o radu jaké používat barvy naa kraslice,slupky s cibule,zelí apd.znám,ale ráda bych věděla a pracovala spíš s barvami,a nemůžu to nikde zjistit děkuji moc Iveta

 6. Dobrý den přidávám se k paní ivetě Bubákové. Také jsem malovala kraslice včelím voskem. Na to jsou potřeba barvy, které barví za studena nebo za mírného tepla. Kdysi jsem získala práškové barvy anilinové a ty fungovaly výborně. Je to už 20 let. A od té doby jsem nesehnala podobné. Když jsem se vyptávala maléreček, co prodávaly kraslice na ulici, žádná mi neřekla jaké barvy to jsou. Že prý je dostávají…
  Tak prosím, zda někdo ví kde by byly tyto barvy k sehnání
  Děkuji Milada

 7. twl máš fakt hustý nápady je to gooooooooooooooood prostě ok mno úža všechno sem viskoušela a prostě good papa Janča Z.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here