Chobotničky z vlny

Chobotnička může být jak milým dárečkem, tak hezkou výzdobou tvého pokojíčku. Hlavní předností je, že je velmi jednoduché ji vyrobit. Proto popadni babičce vlnu a rychle do práce!

Budete potřebovat:

  • Knížka
  • Vlna (jedna nebo dvě barvy)
  • Věci na dozdobení: knoflíky nebo prázdné obaly od léků a nové koření

Postup:
1. Vezmeme si knížku (tak velkou, jak velkou chceme mít chobotnici) a začneme vlnu omotávat kolem knížky až je v dostatečné tloušťce.
2. Poté vlnu na spodu (u hřbetu knížky) rozstřihneme. Vezmeme si kousek vlny z klubíčka a svážeme trs vlny (tam, kde byla ohnutá) přesně napůl.
3. Dále přeložíme obě půlky vlny k sobě tak, jak byly na knížce a svážeme je k sobě několik centimetrů pod ohybem, čímž nám vznikne hlavička.
4. Zbytek vlny rozdělíme na několik dílů, ze kterých zapleteme copánky, čímž nám vzniknou chapadla.
5. Nakonec stačí dozdobit podle libosti např. knoflíky nebo koulícíma očima, které lehce vyrobíme z prázdného obalu od léků, do kterého vložíme malé zrnko Nového koření a podlepíme papírem. Takto vzniklé oči už jen vsuneme dovnitř vlny (popř.ještě přilepíme lepidlem) a jiným kouskem vlny uděláme pusu. A to tak, že navlékneme vlnu na jehlu, provlečeme hlavou a na konci spojíme uzlíkem, který potom vtáhneme pod vlnu.
6. A chobotnička je hotová!

TIP: Obměnou chobotnice je např. panáček nebo panenka. Postup je hodně podobný.
Shoduje se v bodech 1-3. Dále pokračujeme:
4. Ze zbylé vlny oddělíme po boku dva stejné trsy vlny, které zapleteme.
5. Volně spuštěnou vlnu svážeme, čímž vznikne tělíčko.
6. A zbývající vlnu buď necháme tak (u panenky, kde tvoří sukni) nebo rozdělíme na dva trsy, které zapleteme, čímž nám vzniknou nohy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here