Kouzelné zrcadlo

kouzelné zrcadloZrcadlo má v domácnosti asi každý, ne ale všichni se mohou pochlubit svou vlastní tvorbou tohoto zrcadla. A přitom je to tak jednoduché. Můžete s tím docela slušně zabavit i větší děti. A každá dívka určitě chce mít ve svém pokojíčku zrcadlo.

Budeme potřebovat:

 • Zrcadlo s dřevěným rámem
 • Ubrousek
 • Lepidlo na ubrouskovou techniku
 • Štětec
 • Akrylovou barvu
 • Krakelovací lak

Postup:

 1. Dřevěný rám zrcadla nejdříve upravíme technikou krakelování. Tato technika spočívá v krakelovacím laku, který způsobí tak, že v námi natírané barvě vzniknou trhlinky. Já jsem zvolila barvu, která hezky kontrastuje barvám květin na ubrousku. Je už jen a jen na Vás zda budete chtít ladit či kontrastovat.
 2. Čili nejdříve natřeme krakelovacím lakem a necháme zaschnout asi 15 minut.
 3. Po zaschnutí začneme přetírat barvou. Je důležité nanášet barvu v jednom směru a jednom tahu. Nesmíte se vracet, protože trhlinky vznikají brzy a mohli byste je zatřít.
 4. Necháme důkladně zaschnout.
 5. Po zaschnutí můžeme nanést motiv, tentokrát technikou zvaná decoupage, kterou jistě znáte. Ale pro zopakování….
 6. Vystřihneme si námi vybraný motiv na ubrousku a sejmeme všechny vrstvy, až nám zůstane jenom ta svrchní potištěná.
 7. Přiložíme na dřevěný rám a začneme opatrně přetírat lepidlem na ubrouskovou techniku. Lepidlo se do ubrousku pěkně vpíjí a fixuje tak ubrousek k obrázku. Musíme si ale zvolit jeden směr natírání a opatrně přetírat např. od prostřed do stran. Ubrousek má tendenci se někdy trhat, proto musíme být opatrní a nepřetírat ubrousek několikrát.
 8. Po natření necháme zaschnout a máme hotovo. Pokud chcete ještě vše pořádně zafixovat a dodat tomu lesk, můžete přetřít bezbarvým lakem.

3 COMMENTS

 1. Já ho nechala přírodní,na jednu stranu nalepila maják z ubrousku.Natřela jsem ho dole Herkulesem a nasypala písek.Dozdobila kamínky,mušličkami a se slupovacích barev namalovala mořského koníka.V koupelně vypadá úžasně.

 2. Malinké holinky: Tak o ti s tím asi musí někdo pomoct ne? Mě je taky jen 11 a přiznám se taky bych to asi nezvládla, ale tak přece požádám o pomoc někoho dospělého když bych tu věc chtěla doopravdy dělat

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here