Vyrobte si jednoduše vánoční ozdobu – stromeček

SONY DSC

dsc05218.JPGUž vás nudí přehnané vánoční ozdoby plné třpytek a přeplácaného zdobení? Zkuste tedy letošní Vánoce udělat jednoduché a vyrobte si ozdoby z plyšových drátků. Není to vůbec pracné a už vůbec ne nákladné. Dnes přináším návod na neobvyklý vánoční stromeček.

Budeme potřebovat:

  • Zelený a žlutý plyšový drátek

Postup:

  1. dsc05208.JPGVezmeme si zelený plyšový drátek a začneme ho zatáčet do spirály směrem dolů, přičemž dole bude spirála nejširší a nahoře nejtenčí. Tak dostaneme základ pro vánoční stromeček.
  2. dsc05212.JPGNyní ho stačí ještě dozdobit. Já jsem proto použila ještě žlutý drátek, který jsem si nastříhala na tři krátké kousky (jeden delší) a vytvořila z nich hvězdu. Hvězdu vytvoříte tak, že drátky kolem sebe jednoduše obtočíte. Hezky drží u sebe.
  3. dsc05216.JPGTuto hvězdu poté připevníte nejdelším cípem ke stromku tak, že na vrcholku spirály tento cíp obtočíme kolem zeleného drátku.
  4. A je hotovo. Stačí jen tento jednoduchý stromek umístit třeba na provázek a pověsit ať už na okno či stromeček.

6 COMMENTS

  1. Děkuji za nápad, velmi pěkné.Viděla jsem podobný nápad,ale z tvrdého zeleného papíru.Udělat kruh,ten spirálově vystřihnout a na vrcholek přilepit hvězdu se zlatého papíru.

  2. Dobrý den, můžete mi poradit, kde se dá plyšový drátek zakoupit?Dekuji Martin

  3. Plyšové drátky jsou určené k čištění dýmek a ke koupení v tabáku. Už přesně nevím, ale cca.100ks jich stálo 60Kč. Má dcera je měla mít do školy, tvarují si z nich písmenka.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here