Motýlek ze silonek

motylek-ze-silonek.JPGJak vyzdobit váš byt či pokojíček svých dětí? Přináším nápad na krásného motýlka. Stačí nevyhazovat silonové punčochy, zapojit své ruce a ozdoba je na světě. U tohoto nápadu si fantazie přijde jistě na své. Tak neváhejte a dejte se do práce 🙂

Budete potřebovat:

  • silonové punčochy
  • silnější drát
  • barvu na textil
  • nit
  • jehlu
  • vatu

Postup:
1. Ze silonových punčoch odstřihneme nohavice a obarvíme barvou (dle fantazie). Nebo můžeme použít dětské punčocháče se vzorem či barevné.
2. Připravíme si drát, který tvoří rám křídel – potřebujeme dva delší dráty na horní a dva kratší dráty na dolní křídla – délku zvolíme dle toho, jak velkého motýla chceme vytvořit.
3. Vezmeme suché silonové punčochy a z každé nohavice ustřihneme dva pásy – jeden širší a jeden užší (velikost zvolíme dle toho, jak velká křídla budeme dělat, tedy ekvivalentně k ustřihlému drátu)
4. Vezmeme jeden drát, jeho konce dáme k sobě a vymodelujeme tvar křídel (musíme nechat u konce dráty trochu trčet, abychom potom mohli křídla připevnit dohromady), drát držíme za spojené konce a poté ho vložíme do ustřihlého pásu ze silonek. Silonky kolem drátu obtáhneme tak, že oba konce silonek držíme v ruce společně s konci drátů.
5. Tímto způsobem uděláme všechny čtyři křídla – silonky trochu upravíme (hlavně nařasení, které se nám udělalo v místě, kde máme konce drátů i silonek) a následně kouskem nitě připevníme silonky na konci drátů.
6. Takto vytvořená křídla konci drátů připevníme dohromady.
7. Nyní vytvoříme tělo motýla – z horní části silonek vystřihneme jeden ovál, který bude tvořit tělo motýla a jeden kruh, který bude tvořit hlavu – velikost zvolíme ekvivalentně velikosti křídel (necháme si kousek silonek na schování drátů, které budou pod tělíčkem).
8. Tyto části obarvíme černou barvou a necháme uschnout.
9. Každou část, která bude tvořit tělo přeložíme na půl a z větší části obvodu sešijeme černou nití tak, že nám zůstane otvor pro vycpání vatou nebo kousky látky apod. obě části obrátíme naruby, vycpeme a otvor zašijeme.
10. Vycpaný ovál, který tvoří tělíčko v půlce stáhneme nití, aby se vytvořil dojem dvou částí těla a přišijeme hlavičku.
11. Takto vytvořené tělíčko pomocí niti přišijeme z vrchní části ke křídlům v místě, kde jsou křídla spojená (tedy spíš nit provlékáme mezi dráty a přišíváme k tělu, aby tělo řádně drželo)
12. Obrátíme motýla na spodní stranu, kde není tělo a kouskem silonek schováme dráty tak, že tento kousek přehneme přes dráty a přišijeme k tělu motýla.
13. Dle fantazie můžeme křídla barevně dozdobit.

motylek

motyl-ze-silonek1TIP: Motýlek získá skvělý šmrnc, když ho polepíte různě barevnými kamínky nebo použijete glitry v lepidle.

Ještě poděkování na konec Pettynce za tento příspěvek.

7 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here