Figurka z květináče

figurka-z-kvetinace.JPGKrásná ozdoba jak do bytu, tak do vaší zahrádky.

Je velice jednoduché ji vyrobit a přitom vypadá moc hezky. Může se zde vyřádit i vaše fantazie, protože variant je nekonečno…tak honem do květinářství koupit květináče a dát se do práce 

Budeme potřebovat:

  • Květináče (různých velikostí podle fantazie)
  • Lýko
  • Knoflíky
  • Vlnu
  • Prázdný obal od léků
  • Nové koření
  • Nůžky

Postup:
1. Začneme od spodu. Vezmeme si dva květináče, které do sebe zapadají (jeden menší a jeden o trošičku větší). Ty spojíme k sobě lýkem tak, že ho provlečeme dírami vespodu a nakonec přivážeme např.kousek tužky, aby nám lýko neproklouzlo dírou (viz obrázek dole).
2. Dále si vezmeme ještě menší květináč, který nám bude sloužit jako hlava. Ten nejdříve ozdobíme. Namalujeme pusu a nos.
3. Oči vyrobíme tak, že vezmeme prázdný obal od léků a nové koření. Prázdný obal obstřihneme kolem dokola, vložíme do něj nové koření a přilepíme k tvrdému bílému papíru. Opět obstřihneme a vzniklé oči přilepíme lepicí pistolí ke květináči.
4. Nyní si vyrobíme ruce. Na to použijeme ty nejmenší květináče, co najdeme v květinářství – jsou o průměru asi 2cm. Vezmeme si lýko a navlečeme na něj květináč. Uděláme suk, aby nám květináče drželi nad sebou. Navlečeme 3 a necháme kousek (asi 4-5cm) volného lýka a navlečeme opět 3 květináče z druhé strany (viz obrázek dole).
5. Teď vyrobíme z vlny vlasy. Vezmeme si knížku a začneme na ni motat vlnu, kterou rozstřihneme na hřbetu knížky ve chvíli, kdy se nám bude zdá dostatečně hustá (viz obrázek dole).
6. Po ustřihnutí ji uprostřed svážeme a na každé straně zapleteme copy. Nakonec vázání rozstřihneme a vlasy naaranžujeme pod klobouk, který nám představuje keramická miska pod květináč. Taky můžeme místo misky použít třeba ušitý šátek, klobouk apod. Záleží už na fantazii každého.
7. Nakonec na tělo položíme ruce (viz obrázek níže) a na to dáme ještě hlavu, kterou přilepíme opět lepicí pistolí. A je hotovo 
kvetinac.JPG
ruky.JPG
vlna-na-knizce.JPG
ruky-na-telu.JPG

1 COMMENT

  1. Vřele doporučuji,vyhrajou se i děti.Já jich dělám už asi 5 let,nadělala jsem jich hodně a snad nebyly 2 stejné.Možností je hodně,takže hurá do toho.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here