Zkuste doma aranžovat anebo aranžování suchých květin

suché květinyObdivujete krásné aranžmá v květinářství, ale odrazuje vás vysoká cena? Proč si nezkusit naaranžovat květináč se suchými květinami sami? Není to složité a můžete použít věci, které máte rádi.

Budeme potřebovat:

  • Aranžovací hmota (pěna)
  • Kokosové vlákno
  • Nůž
  • Květináč (nejlépe vypadají přírodní př. slámové)
  • Suché květiny

Postup:

  1. Nejdůležitější ze všeho je návštěva květinářství či zahradních potřeb, protože zde naleznete veškeré věci, které budeme potřebovat. Dobře vybírejte a klidně si první obejděte i všechny ve městě, protože se mohou hodně lišit jak v sortimentu, tak v cenách. Pro aranžování jsou nejlepší květináče z přírodních materiálů, proto se vydejte i na ně.
  2. Nyní když máme vše nakoupené, můžeme se vrhnout do práce. Nejdříve si připravíme květináč pro aranžování, a to tak, že ho naplníme aranžérskou hmotou. To uděláme tak, že se snažíme vyříznout válec o průměru květináče a poté jej dole seřízneme, abychom jsme mohli ji pěkně do květináče zasadit. Pokud máme ještě někde škvíry, zaplníme je zbytky hmoty, kterou jsme ořezali. Nyní posadíme na hmotu kokosové vlákno nebo jej můžeme použít až nakonec a květiny jím proplést.
  3. Máme tedy připravený květináč a můžeme začít zapichovat suché květiny. Je lepší si vše dopředu rozvrhnout. Můžeme tvořit kulatý květináč, kde můžeme postupovat tak, že nejvyšší květiny jsou vzadu a stále snižujeme směrem dopředu. V obdélníkovém květináči můžeme květiny rozložit i na více těžišť viz moje ukázka, kdy jsem použila dvě hlavní květiny, které jsem postupně zaplnila menšími a méně výraznými květinami.

Tip:
Pokud vás aranžování chytlo, můžete na zahrádce zasadit květiny, které jsou vhodné na sušení. Jsou to často letničky břinek, slaměnka, hortenzie, smilek, měsíčnice, zaječí ocásek, suchokvět, řebříček a další.

dsc0631711

dsc02429

suché květiny, aranžování

dsc0631411

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here