Rámeček na fotku z vlnité lepenky

img_0255.JPGChcete si jednoduše vyrobit rámeček na fotku, který vás nikdy neomrzí? Co takhle zkusit rámeček z lepenky. Velkou výhodou je, že jeho výroba je velmi levná a když se vám rámeček omrzí, můžete si z něj udělat např. ozdobu do květináče a vyrobit si nový.

Budeme potřebovat:

 • Vlnitou lepenku
 • Tvrdý papír stejné barvy jako lepenka
 • Lepidlo
 • Nůžky
 • Průhlednou fólii
 • Pravítko

Postup:
1. Nejprve si podle rozměrů fotky na vlnitou lepenku navrhneme rámeček (čili pro fotografii 9×13 cm načrtneme obdélník 11,5×14,5 cm a dovnitř obdélník 8,5×12,5 cm, pro fotografii 12×15 cm obdélníky 14,5×17,5 a 11,5×14,5 cm).
2. Vzniklý rámeček poté vystřihneme.
3. Z tvrdého papíru si vystřihneme obdélník o stejných rozměrech jako větší obdélník z vlnité lepenky. Ten nám bude sloužit jako zadní díl rámečku.
4. Nyní si vystřihneme z fólie obdélník a velikosti fotografie, který nám bude chránit fotografii před prachem, čili nám bude nahrazovat sklo.
5. Nyní můžeme dát vše dohromady.
6. Rámeček natřeme lepidlem jen asi půl centimetru po obvodu (abychom mohli snadno vložit a vytáhnout fotografii), položíme doprostřed fólii a přilepíme k němu zadní díl k tvrdému papíru.
7. Z lepenky jiné barvy si můžeme vystřihnout nejrůznější motivy, kterými ozdobíme rámeček (pro foto z dovolené např. delfína, mušli či záchranný kruh apod.).
8. Nyní stačí jen vyřešit stojánek, který vyrobíme z pruhu lepenky viz foto.
img_0262.JPG

13 COMMENTS

 1. Kde seženu tu lepenku?
  Perfektní a jednoduchý typ na dárek. Vánoce se blíží….

 2. Pěkné hned jak sem si to přečetla pustila jsem se do práce. Teď mi na stole leží 2 krásné rámečky s fotkou. 🙂 Děkuji za typ

 3. Ahojky.. dělám tento rámeček kamarádce k narozeninám.. potřebovala bych taky vědět, kde sehnat lepenku.. prosim, napiště aspoň někdo..:) Děkuji.

 4. můžu se zeptat: když mám fotku 10.15 kolik má být rámeček ????? děkuju za odpověď

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here