Adventní kalendář vlastní výroby

Máte rádi tu dobu před Vánocemi, kdy vše svítí a děti se nemůžou dočkat, až jim přinese Ježíšek něco pěkného pod stromeček? Taky každý rok odpočítáváte? Potom je tento příspěvek právě pro vás, protože vás provede skvělými nápady na výrobu vlastního adventního kalendáře.

1) První adventní kalendář je velmi jednoduchý, ale přitom hezký. Stačí do truhlíku či keramické podložky naskládat 24 pečlivě zabalených krabiček s obsahem ať už cukrovinek či mini dárečků uvnitř, které opatříme čísly pro jednotlivé dny.

adventni kalendar vlastni vyroba

 

 

2) Druhý adventní kalendář je skvělý v tom, že k tvorbě stačí něco, co se vám doma hromadí jako odpad – papírové ruličky od toaletního papíru. Jednoduše přehnete do požadovaného tvaru, naplníte překvapením na každý den, přidáte číslo a zavěsíte na provázek. Samozřejmě můžete různě vybarvit či proděravět jako je na obrázku, aby jste dosáhli efektu prosvicování při zavěšení u krbu.

adventni kalendar vlastni vyroba 1

 

3) Ve třetím kalendáři opět hrají roli ruličky od toaletního papíru, ale tentokrát v podobě malých skřítků. Tento kalendář se asi bude líbit menším dětem více než ty předchozí.

adventni kalendar vlastni vyroba 2

 

4) Tento adventní kalendář je opravdu jednoduchý. Stačí papírové sáčky, fixy a provázek. Zbytek si už domyslíte 🙂

adventni kalendar vlastni vyroba 3

 

 

5) Další z kalendářů jednodušších na výrobu. Máte doma plech na pečení muffinů? Obětujte ho na chvíli pro účely adventního kalendáře. Super lehké, ne?

adventni kalendar vlastni vyroba 6

 

6) A tímto se dostáváme k těm více propracovaným kalendářům. Tento je tvořen opět ruličkami od toaletního papíru, ale je s ním trochu více práce. O to je ale zajímavější, protože je ve tvaru vánočního stromku.

adventni kalendar vlastni vyroba 10

adventni kalendar vlastni vyroba 5

 

7) Asi nejtěžší kalendář jak na výrobu, tak na zdroje je tento krabicový. Mně se ovšem velmi libí, protože je to v podstatě takový netradiční vánoční stomeček, který vytvoří doma tu správnou atmosféru. Můžete jej naplnit nejrůznějšími dobrotami či také aktivitami pro děti…jednou omalovánky na kreslení, jednou švihadlo na skákání. Věřím, že vaše děti bude toto dobrodružství na každý den bavit.

adventni kalendar vlastni vyroba 4

 

 

A na závěr krásné jednoduché odpočítávání…tak ať si prosinec pořádně užijete.

adventni kalendar vlastni vyroba 7

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here