Balicí papír s vlastním motivem

baleni-darku-vlastni-motiv-2.JPGPotřebujete zabalit dárek a přemýšlíte co originálního vymyslet? Nebo nemáte doma zrovna balicí papír a všude je už zavřeno? Co takhle si vyrobit vlastní? Není to vůbec těžké, proto se nemusíte ničeho bát a můžete se pustit do práce. Zde je návod.


 • Budeme potřebovat:
 • Obyčejný balicí papír (i na balení balíků, či obyčejný větší papír)
 • Barvy (jakékoli, vodové, tempery…aj.)
 • Brambora
 • Nůž
 • Kelímek s vodou
 • Gelová popiska

Postup:
1. Můžeme dárek nejdříve zabalit a potom potisknout papír nebo první potisknout a poté zabalit. Každý si vybere, co mu více vyhovuje.
2. Vezmeme si bramboru, kterou rozřízneme zhruba napůl a poté do ní vyřízneme požadovaný tvar tak, že nám vznikne jakési tiskátko.
3. Poté si vezmeme barvy a začneme tiskátko z brambory namáčet a poté potiskovat papír.
4. Nakonec stačí natisknuté obrázky dokreslit (v mém případě dokreslím šňůrky balonkům).

TIP:

 • Použijeme-li k vánočnímu balení dárků, můžeme zvolit motiv hvězdičku a vše dokreslit zlatým fixem.

tree.giffish.gifstar.gif

baleni-darku-vlastni-motiv.JPGbaleni-darku-vlastni-motiv-1.JPG

4 COMMENTS

 1. Vyzkoušela jsem to a je to dobrý nápad..:)..Můj tip:nemusímeto vyřízávat ale vezmeme formičku na perníčky a otiskneme to do brambory..

 2. Moc se mi to líbí! Ale sama jsem letos vyzkoušela něco podobného, výsledek byl super!!! Vystříhla jsem si šabony vánočních motivů, ty jsem přiložila na bílý papír. Pak jsem si vzala starý kartáček na zuby a do mističky jsem vymáčkla trochu červené tempery, kterou jsem trochu zředila s vodou. Kartáček jsem vymáchala v barvě a jeho pomocí jsem postříkala místo, kam jsem položila ty šablonky. Po chvíli jsem šablonky sundala a výsledek byl že místo, kde šablonky ležely zůstalo bílé! Postup jsem několikrát opakovala, pak jsem počkala, až barva zaschne a zabalila jsem do papíru dárek. Ten jsem ještě převázala lýkem a vypadalo to nádherně!!! Fakt doporučuju!
  gaguneq

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here